Cozia a cedat pe final în partida de la Roşiori

Cozia Călimăneşti nu a reuşit să confirme rezultatul din runda precedentă, cu Horezu. Formaţia pregătită de Vasile Ilinca a pierdut la Roşiori. A fost 4-1 pentru gazde, poate un scor prea drastic pentru ce a reuşit formaţia vâlceană. Gazdele au deschis scorul rapid, prin Bogdan Călin, însă nu s-au putut desprinde. În debutul părţii secunde, la 8 minute de la reluare, tabela indica egalitate. Alexandru Diaconescu a marcat golul de 1-1 pentru Cozia. Trupa din staţiune a rezistat 65 de minute. Alin Călin a făcut diferenţa pe final. A fost autorul unui hattrick. Sporting a preluat iar conducerea în minutul 66, apoi şi-a consolidat victoria în ultimele cinci minute. Echipa din Călimăneşti va încheia turul Ligii a III-a pe teren propriu, cu Viitorul Dăeşti.