Liga 6

Zorile Scundu, ca Simona Halep, în vremurile bune

Zorile Scundu s-a bucurat de un nou succes în Liga a VI-a. Duminică, 19 mai, scundenii s-au impus la scor de tenis, cu 6-1, în fața celor de la Știința Roșiile, formație care nu se mai regăsește și care venea după o neprezentare, pe teren propriu.

”Am deschis scorul rapid, în debutul meciului, după o execuție superbă a lui Codruț Gherman, de la 40 de metri. Apoi Ionuț Popa a marcat si el un gol frumos dintr-o lovitura libera de la 25 de metri, lateral stanga. Spre finalul reprizei, Ionuț Labă, din întoarcere, a înscris, de asemenea, spectaculos. S-a intrat la pauză la 3-1. Adversarii au redus din diferență la una din ultimele faze. În partea secundă s-au făcut niște schimbări care s-au cunoscut în joc. Cio Cojocaru a driblat doi fundași și a dus scorul la 4-1, apoi Alexandru Manafu și-a trecut numele pe lista marcatorilor (5-1). Spre final, Alin Gherasie a prins un șut puternic și a închis meciul la scorul de 6-1. A fost un meci foarte bun făcut de colegii mei. Îi felicit pentru victorie. Îi dedicăm victoria domnului primar Mihai Blejan și tuturor suporterilor noștri, din Scundu, care ne susțin la fiecare meci”, au precizat oficialii de la Zorile Scundu. Răzvan Cavaleru, unul dintre jucătorii importanți ai gazdelor, a lipsit de la acest joc.