Liga IVFotbal

Sparta a mai ”ars” o etapă în drumul spre titlul județean

Sparta Rm. Vâlcea a obținut o nouă victorie clară în Liga a IV-a. În această rundă a trecut cu scorul de 7-0 de Atletic Drăgășani. Primul gol a venit în minutul 8, după o bară a lui Chebar. Andy Petrescu a deschis scorul. Apoi Dică Popa a lovit bara. Andy Petrescu a dublat diferența în minutul 52. 2-0 a fost și scorul pauzei. În partea secundă, oaspeții au cedat definitiv. Lidera a mai punctat prin Chebar, Cazan și Streinu (3 goluri). Formația pregătită de Mihai Lungan și Romeo Chelcea a ajuns la 113 goluri marcate în 27 de etape. A mai ars o etapă în drumul către titlul de campioană. În ultimele trei etape, Sparta va juca la Brezoi, apoi pe ISport Arena, cu Minerul Costești și tot acolo, cu Ionești.