Liga 6

FC Băbeni a marcat de patru ori la Mihăeşti, în inferioritate numerică. Dobre, autorul unei ”duble”

Formaţia pregătită de Iulică Dincă, FC Băbeni, s-a calificat fără emoţii în optimile Cupei României. Băbenarii s-au impus cu scorul de 6-0 în deplasarea de la Mihăeşti. La pauză a fost 2-0. Au marcat pentru oaspeţi Fuiorea, cu capul, după un corner şi Dobre, tot după o fază fixă. Gazdele au avut şanse bune de a reduce din handicap şi chiar de a egala, dar au ratat din situaţii clare. În debutul părţii secunde, misiunea celor de la Băbeni părea să se complice. Călin, intrat pe teren în minutul 10, după accidentarea lui Cazan, a primit al doilea galben în minutul 55. Formaţia coordonată de Marinel Mazilu nu a reuşit să profite de situaţie, de omul în plus. În inferioritate, băbenarii au mai înscris de alte patru ori, prin Văcaru, din nou Dobre (revenit după câteva luni petrecute la Dăeşti), Dudea şi Vătăşescu. (S.S.)