Montana a deschis scorul în partida cu Tomşani. În repriza secundă, formaţia primarului Dumitru Pearcu a făcut spectacol

Cea mai mare diferenţă de scor în şaisprezecimile Cupei României s-a înregistrat la meciul dintre Montana Izvorul Rece şi Unirea Tomşani. Gazdele sperau într-o surpriză plăcută, însă situaţia s-a clarificat după prima repriză. Echipa de pe locul 11 din Seria Vest a Ligii a V-a a marcat prima, dar oaspeţii nu i-au lăsat prea mult pe cei din Recea să se bucure de avantaj. Până la finalul primelor 45 de minute, trupa lui Hera a punctat de trei ori. De la 1-0, s-a făcut până la urmă 1-8. În partea secundă, Unirea a făcut spectacol. Socrul, primarul Dumitru Pearcu, şi-a învins ginerele, pe Marius Comănescu, cu scorul general de 9-2. Juniorii Şodolescu, Surcel, Coconu au făcut un joc bun, la fel ca şi toţi ceilalţi, asta deşi oficialii Unirii Tomşani nu au avut şansa, în această iarnă, de a pune la punct mecanismele. Răzvan Milosteanu şi colegii săi au disputat o singură partidă de verificare înaintea confruntării cu Izvorul Rece. La finalul săptămânii, gruparea din Tomşani va juca un nou meci oficial în optimile Cupei României (faza judeţeană). Adversarul şi-l va afla marţi, după tragerea la sorţi. (S.S.)