Liga IVFotbal

Chimia, pas greșit cu Berbești

Duminică, 10 aprilie, Chimia 1973 Rm. Vâlcea a făcut un pas greșit în Liga a IV-a. A pierdut două puncte din partida cu Minerul Berbești, deși a avut jocul la îndemână. Rădescu a deschis scorul în minutul 1, oaspeții au egalat un sfert de oră mai târziu. ”Goleatorul” Ciprian Vlădoi a stabilit scorul pauzei: 2-1. Imediat după reluarea jocului, în minutul 45, ”minerii” au restabilit echilibrul pe Municipalul din Zăvoi, dar nu au ținut de scor. Spre finalul partidei, experimentatul Alin Savu a valorificat o lovitură de pedeapsă: 3-2. În prelungiri, în minutul 90+4, formația din Berbești a stabilit rezultatul final: 3-3. Pentru trupa lui Laurențiu Gherghe au marcat Șurlin, o ”dublă” și Cazacu.

”A fost un meci frumos. S-a jucat fotbal, în ciuda vremii capricioase. Noi am avut jocul la îndemână. Am condus de fiecare dată, dar nu am ținut de avantaj. Am fost egalați în minutul 90+4. Felicitări și adversarilor, pentru prestație! Le mulțumim că au acceptat să vină mai devreme, să jucăm de la ora 10.00”, a declarat Gabi Glodeanu, oficialul Chimiei.