Meci cu scandal la Laloşu

• arbitrul Alexandru Radu a oprit partida în minutul 70, după o încăierare generală

Deşi se anunţa a fi o partidă liniştită, între două echipe fără un obiectiv anume în actualul campionat, poate doar acela de a juca fotbal, meciul dintre Ştiinţa Laloşu şi Zorile Scundu a avut parte de un scandal. Totul a decurs bine până în minutul 70, atunci când fotbaliştii ambelor echipe s-au arătat mult mai interesaţi de ceea ce se întâmpla în afara spaţiului de joc decât pe teren, iar arbitrul de centru, Alexandru Radu, a decis să oprească partida. Se pare că toată tevatura ar fi avut la bază unele conflicte mai vechi ale suporterilor, care s-au luat la bătaie între ei, iar jucătorii ambelor tabere au ieşit de pe teren pentru a rezolva cazul. Scorul în momentul în care meciul a fost întrerupt era favorabil gazdelor (1-0). Rămâne de văzut ce decizie va lua Comisia de Disciplină din cadrul AJF Vâlcea în privinţa acestui meci. (L.C.)