Condusă cu 1-0, Nycoil a reuşit să zdrobească Ceramica

• cele 4 goluri înscrise l-au transformat pe Alexoiu în jucătorul meciului

Neaşteptat debut de meci la Guşoeni, acolo unde Nycoil a primit vizita celor de la Ceramica Lungeşti. Cu doar o victorie în campionat şi un rezultat de egalitate, Ceramica pornea clar ca out-sider în partida de la Guşoeni. Însă a reuşit în primele minute să dea peste cap toate calculele. A marcat la prima acţiune a meciului, dând astfel emoţii gazdelor. Nycoil a revenit, însă, mai repede decât s-ar fi aşteptat. Alexoiu a marcat de două ori în decurs de doar 5 minute, astfel că formaţia din Guşoeni s-a aşezat la timona partidei. La pauză era deja 4-1 pentru Nycoil, acelaşi Alexoiu, dar şi Smărăndoiu, perforând poarta celor din Lungeşti. Alexoiu nu s-a oprit nici în partea secundă, deschizând o nouă serie de reuşite pentru formaţia sa.

Prin minutul 70 oaspeţii au redus din handicap, însă la 5-2 pentru Nycoil era greu de crezut că mai pot întoarce sorta partidei. Până la final tot gazdele s-au evidenţiat, Hoţaru şi Ariciuc – printr-un euro-gol, lob de la 35 de metri peste portar, au stabilit scorul final, de 7-2 pentru formaţia din Guşoeni. (Simona SIMA)