„Energeticienii” au învins-o pe Damila la scor de neprezentare

Hidroelectra Rm. Vâlcea a câştigat cu 3-0 partida amicală pe care a disputat-o joi, pe teren propriu, contra celor de la Damila Măciuca. Adrian Olaru a deschis scorul, fundaşul Laurenţiu Nicolaescu a punctat pentru 2-0, din lovitură liberă, iar Adi Glăvan a dat lovitura de graţie, în minutul 50. Tehnicianul Vasile Grossu a introdus în teren două echipe diferite. În prima repriză, au evoluat: Monea – Geiculescu, M. Popa, Harapu, Ursu, Pană, Nicolaescu, Olaru, Savu, Drăguşin şi Ciortan. În al doilea mitan, au jucat: Neagoe – Glăvan, M. Popa, Oanţă, Chebar, Nicolaescu, Bucei, Despoiu, Alexa, Mihăilă, Vali Popa. Erik Lincar a apelat la următorul „11” de joc: Dragoş Geantă – Jugăstreanu, Ignat, Pârvulescu, Dorin Rădoi, Jianu, Smedescu, Bogdan Geantă, Bălan şi Codin. Din lotul Damilei au lipsit: Albinaru, Stanca şi Botaş, toţi trei accidentaţi. „Nu trebuie să ne bucure prea mult că am bătut-o Damila. Noi trebuie să câştigăm toate meciurile din campionat şi atunci totul va fi OK. Partida s-a jucat cu ambiţie, iar noi am fost echipa mai pragmatică”, a spus Vasile Grossu, tehnicianul echipei Hidroelectra. „Nu ne-a ieşit nimic în acest meci. Am prins o zi slabă. Nu ne îngrijorează rezultatul, pentru că nu asta este valoare echipei”, ne-a declarat Bogdan Medrea, directorul sportiv de la Damila Măciuca.