Minerul Costeşti, două victorii la rând cu acelaşi scor, 3-0

După ce a pierdut cu 3-0 la Budeşti, Minerul Costeşti a obţinut două victorii la rând cu acelaşi scor, 3-0. După succesul cu Malaia, formaţia coordonată de Bogdan Preda, Luci Pătularu şi Larry Nicolaescu s-a impus şi la Tomşani. Gazdele, cu multe absenţe, jucători suspendaţi, accidentaţi sau indisponibili din alte cauze, au dat o replica bună. Prima repriză se îndrepta către 0-0, însă pe o contră, Tătulescu i-a adus pe ”mineri” în avantaj în minutul 35. Partida a rămas deschisă oricărui rezultat. Costeşti a închis jocul spre final. După un corner, Fuiorea a dublat diferenţa în minutul 84, iar Tătulescu a închis tabela la 0-3 în minutul 88. În tribună, suporterii au fost împărţiţi. Microbiştii din zonă au tratat partida ca pe un derby al orgoliilor, între două localităţi învecinate, Tomşani şi Costeşti.