Liga IIIFotbal

”Vulturii”, al doilea meci câștigat cu Potcoava! Dinu și atacantul venit de la Cluj au marcat pentru Dăești. Denis Vlădoi, penalty apărat

Vineri după-amiază, Viitorul Dăești a disputat a doua partidă de verificare a verii contra aceleiași adversare din week-end-ul trecut, Petrolul Potcoava, fostă colegă de serie în Liga a III-a. Confruntarea a avut același deznodământ. ”Vulturii” au câștigat. De această dată cu 2-0. Ambele goluri au fost marcate în prima repriză. Răzvan Dinu și tânărul atacant transferat de la Cluj, Dreve, au marcat pentru formația coordonată de Costel Gaiță și Marius Vlădoi. Laurențiu Nicolaescu a lipsit de la gazde. În partea secundă au fost utilizați toți jucătorii. Sunt și alte noutăți față de cele anunțate deja, dar dăeștenii așteaptă confirmări. Au avut și oaspeții câteva ocazii în acest amical. Denis Vlădoi a fost, însă, la datorie. A păstrat poarta intactă, salvând echipa din cel puțin două situații grele. La ultima fază, în minutul 90, a apărat și o lovitură de pedeapsă.

Săptămâna viitoare, trupa de Liga a III-a din Fedeleșoiu va disputa alte două jocuri amicale. Miercuri (26 iulie) dimineață va întâlni Unirea Bascov, iar vineri, 28 iulie, va înfrunta Gilortul Tg. Cărbunești, ambele meciuri urmând a avea loc la Fedeleșoiu.