Start în Liga Florilor! În Sala Traian, meciuri oficiale de handbal, din campionatul intern, cu spectatori, după un an şi jumătate de pauză

Săptămâna trecută, SCM a participat la Cupa României. A câştigat primul meci, dar l-a pierdut pe al doilea, la aruncările de la 7 metri. Gloria Buzău s-a impus, echipă care a şi câştigat trofeul pus în joc. În finală, formaţia pregătită de Relu Roşca, cu Mădălina Zamfirescu în mare formă (a marcat 8 goluri), s-a impus cu scorul de 35-29 în faţa campioanei en-titre, CSM Bucureşti. O desfăşurare de forţe interesantă, cu doar câteva zile înainte de startul Ligii Florilor. Campionatul intern începe marţi, 31 august. Primul meci programat: Dunărea Brăila – HC Zalău. Celelalte jocuri se vor disputa în week-end. SCM Rm. Vâlcea o va înfrunta pe SCM Craiova, adversara din prima etapă, sâmbătă, 4 septembrie, de la ora 18.00. Partida va avea loc în Sala Sporturilor ”Traian”. Va fi prima din campionatul intern care se va desfăşura în prezenţa publicului, după aproape un an şi jumătate de pauză. În Cupa României, elevele lui Goran Kurtes au obţinut un succes lejer. Rămâne de văzut dacă istoria se repetă şi sâmbătă.