Pană, ”demon și înger” pentru Foresta, cu Tomșani

Foresta Malaia a înregistrat duminică, 14 noiembrie, a treia victorie din acest sezon de Liga a IV-a. Cele trei puncte au urcat-o la mijlocul clasamentului (cel puțin până la terminarea jocului dintre Alunu și Vlădești). Formația coordonată de Marius Pruneși s-a impus cu scorul de 3-2 în duelul cu Unirea Tomșani. Trupa lui Marian Hera a condus în două rânduri pe terenul ”pădurarilor”, cu 1-0 și 2-1. Foresta a egalat de fiecare dată. La 1-0, prin George Cârstoiu, iar la 2-1, prin Daniel Vangu. În partea secundă, în apropiere de minutul 70, Foresta a avut șansa să treacă pentru prima dată în avantaj. Căpitanul Ștefan Pană a ratat lovitura de pedeapsă acordată de Mădălin Dincă. Spre final, în minutul 85, Pană și-a luat revanșa. A fost ”demon” pentru echipa sa, apoi ”înger”. Cu o execuție de clasă, așa cum a obișnuit și cu alte ocazii, dintr-o lovitură liberă de la vreo 20 de metri, mijlocașul Forestei a trimis balonul sub transversală, aducând victoria gazdelor.

De menționat ar mai fi că la acest meci, din brigada care a condus partida a făcut parte și Alisa Neață, care a absentat o bună perioadă din arbitraj, din cauza unei accidentări grave. A suferit o ruptură de ligamente, care a necesitat operație. Acum e bine, gata să-și continue activitatea de unde a întrerupt-o.