FotbalDiverse

Ostroveni City a câștigat Cupa Imnului la fotbal! Ovidiu Barbu, recompensat pentru întreaga activitate. Eusebiu Vețeleanu a premiat, dar a și fost premiat

16 echipe au luat startul la ediția din acest an a Cupei Imnului, la fotbal. Competiția s-a încheiat. Marți, în semifinale, s-au înregistrat rezultatele: Primăria Municipiului Rm. Vâlcea – AS Atletico 3-0 și Galacticii – Ostroveni City 1-3. Finalele s-au disputat vineri, 28 iulie, pe terenul sintetic din Zăvoi. Locul 3 a fost ocupat de Galacticii, care în finala mică a dispus cu scorul de 4-2 de Atletico.

În finala mare, una spectaculoasă, cu ocazii și ratări, Ostroveni City a câștigat duelul cu Primăria cu scorul de 2-1 și și-a adjudecat trofeul Cupei Imnului. Primele patru clasate au fost recompensate cu cupe, medalii, tricouri și diplome. Constantin Vlașcu, președintele AJSPT, a pregătit și câteva premii speciale, plachete și diplome pentru fair-play. Au ajuns la Marina Sergiu, de la Galacticii, Gabriel Păiuș, de la Ostroveni City, Teodor Șerbănoiu, de la Atletico. Unul dintre premiile fair-play a mers către Eusebiu Vețeleanu, administratorul public al Râmnicului, component al lotului echipei Primăriei. Ovidiu Barbu (directorul Direcției Județene pentru Agricultură), căpitanul echipei Primăriei, a fost, de asemenea, recompensat cu un trofeu pentru întreaga activitate sportivă.