Fără categorieLiga VFotbal

Olteţul Zătreni e neînvinsă în acest an

Remiza de la Sporting Galicea completează seria de rezultate foarte bune ale echipei din Zătreni, din acest an. Elevii lui Nicolae Vâlcu nu au pierdut practic niciun meci în 2016, amicale sau oficial. „Am vorbit cu jucătorii la începutul meciului, ne-am mobilizat exemplar, le-am spus că trebuie să facem un meci bun şi că nu trebuie să aibă deloc teamă de adversari, deşi aceştia sunt pe primul loc. Ce-i drept, am avut şi antecedente pozitive, din moment ce am câştigat toate cele trei meciuri amicale din pauza de iarnă, iar apoi şi prima partidă oficială, cu Damila Măciuca, din deplasare (3-2), aşa că jucătorii erau cu moralul ridicat şi foarte motivaţi. I-am simţit foarte montaţi şi eram convins că vom rezista, ba chiar am fost foarte aproape inclusiv de o victorie senzaţională. Am marcat primii, în minutul 75, prin Alin Vlăciulescu, însă pe parcursul meciului ne-am mai creat şi alte ocazii clare, dar n-am mai fructificat niciuna”, a afirmat Nicolae Vâlcu, antrenorul echipei din Zătreni, după duelul cu lidera Sporting Galicea. (N.C.)