”Nu cred că arătăm ca o echipă de patru puncte”

”Unii au noroc, eu nu am. Am ratat o şansă uriaşă să facem 2-0. Acolo s-a jucat meciul. Apoi, în debutul reprizei a doua, ni se accidentează Traşcă. Ce poţi să mai spui? E al treilea meci în care conducem. Am dominat clar prima repriză şi ca joc, şi ca ocazii. Fotbalul te pedepseşte. Nu o dai în poartă, în loc de 2-0, e 1-1 la pauză. Minge deviată, gol norocos. Noi am avut singur cu portarul. Păcat, nu cred că arătăm ca o echipă de patru puncte. Dar acesta e fotbalul. A doua repriză, cu accidentarea lui Dede… ei au avut şi schimbări. Şi noi am avut ca număr. Erau pe bancă, dar Kelemen nu s-a antrenat toată săptămâna, Diaconescu, la fel, Denis şi Roberto Negoiţă au avut, de asemenea, probleme, Rădulescu a fost în carantină, a făcut două antrenamente. Continuăm, dar nu ştim ce să mai facem. Repriza a doua, normal, cei de la Horezu au pus presiune. Dar dacă eram mai atenţi puteam să terminăm la egalitate. Două meciuri bune, legate, te pot urca. Ne jucăm şansa. Am plecat pe drumul acesta şi o ducem aşa. Vedem ce va fi şi în iarnă, câte puncte facem până atunci. Sper să mai adunăm ceva”, a declarat Marius Vlădoi, antrenorul-jucător al Minerului, după confruntarea cu Horezu.