Liga a IV-a
Rezultate etapa a VII-a:
• Sâmbătă, 25 septembrie
Cozia Călimăneşti – Flacăra Horezu 1-2 (0-1)
Au marcat: Paşoi / Adrian Glăvan, Bogdan Spătaru
Unirea Păuşeşti Măglaşi – Dinamo 2007 Rm. Vâlcea 1-2 (0-1)
Au marcat: Ion Dobriceanu / Cosmin Văcaru (2)
Olteţul Zătreni – AS Şirineasa 2-5 (0-1)
Au marcat: Viorel Merişanu (2) / Dumitru Rachina (2), Bogdan Dumitru (2), Gheorghe Bodescu
Hidroelectra Rm. Vâlcea – Posada Perişani 1-5 (1-3)
Au marcat: L. Nicolaescu / Ad. Olaru (2), M. Mătăsaru, L. Pufu, Grigore
Viitorul Valea Mare – Minerul Berbeşti 1-1 (1-1)
Au marcat: Claudiu Cosmescu / Andrei Vladu
Olteţul Alunu – Victoria Frânceşti 5-2 (1-2)
Au marcat: Bădârcea, Marian Truşcă (2), Dobroiu, Cătălin Codin / Cosmin Mitică, Liviu Nicolescu
CSM Drăgăşani – FC Băbeni 4-0 (1-0)
Au marcat: Oltean (2), Marinescu (2)
Lotru Brezoi – Voinţa Orleşti 0-3 (0-2)
Au marcat: Alin Dumitrescu (2), Mihai Popa
Damila Măciuca – AS Nova Turist Mihăeşti 9-2 (3-0)
Au marcat: Ciprian Popescu (4), S. Voicu (2), Dina, Dan Ioniţă, Corvin Popescu / Fl. Ban, Dumitraşcu
Clasament
1. Damila Măciuca 7 7 0 0 38- 7 21p. ( +9)
2. Voinţa Orleşti 7 7 0 0 21- 6 21p. (+12)
3. Posada Perişani 7 5 0 2 22-14 15p. ( +6)
4. Flacăra Horezu 7 4 2 1 22-10 14p. ( +5)
5. Minerul Berbeşti 7 4 1 2 16- 9 13p. ( +4)
6. CSM Drăgăşani 7 4 1 2 19-16 13p. ( +1)
7. Lotru Brezoi 7 4 0 3 13-19 12p. ( 0)
8. Hidroelectra Rm. Vâlcea 7 3 1 3 22-12 10p. ( –2)
9. Viitorul Valea Mare 7 2 4 1 18-14 10p. ( –2)
10. AS Şirineasa 7 3 1 3 17-14 10p. ( +1)
11. Cozia Călimăneşti 7 3 1 3 16-14 10p. ( –2)
12. Dinamo 2007 Rm. Vâlcea 7 2 2 3 13-15 8p. ( –1)
13. Victoria Frânceşti 7 2 0 5 10-33 6p. ( –3)
14. Olteţul Zătreni 7 1 1 7 9-20 4p. ( –8)
15. Olteţul Alunu 7 1 1 5 12-24 4p. ( –8)
16. FC Băbeni 7 1 1 5 11-23 4p. ( –5)
17. AS Nova Turist Mihăeşti 7 1 0 6 10-24 3p. ( –6)
18. Unirea Păuşeşti Măglaşi 7 1 0 6 15-30 3p. ( –9)
GOLGHETERI
• 9 goluri
Cl. Cosmescu (Viitorul Valea Mare), Cip. Popescu (Damila Măciuca)
• 8 goluri
D. Rachina (AS Şirineasa), A. Savu (ASA Hidroelectra)
• 7 goluri
Gr. Ceapă (Hidroelectra), M. Mătăsaru (Posada Perişani), Laur. Pufu (Posada Perişani)
• 5 goluri
A. Dumitrescu (Voinţa Orleşti), Popşor (Lotru Brezoi), B. Spătaru (Flacăra Horezu)
• 4 goluri
Ad. Albinaru (Damila Măciuca), Nic. Bălan (Voinţa Orleşti), R. Beldiman (Voinţa Orleşti), Ghe. Bodescu (AS Şirineasa), L. Briceag (Viitorul Valea Mare), B. Builescu (Unirea Păuşeşti Măglaşi), Alex. Frunză (Flacăra Horezu), Ad. Mitrea (Cozia Călimăneşti), Cr. Mogoşan (Cozia Călimăneşti), Ad. Olaru (Posada, ex-Dinamo 2007), Ed. Oltean (CSM Drăgăşani), G. Popolan (Flacăra Horezu), Nic. Sticlaru (CSM Drăgăşani), Sorin Voicu (Damila Măciuca)
Program etapa a VIII-a:
• Sâmbătă, 2 octombrie / Ora 11.00
Victoria Frânceşti – Cozia Călimăneşti _-_
Posada Perişani – Viitorul Valea Mare _-_
Minerul Berbeşti – Olteţul Alunu _-_
AS Nova Turist Mihăeşti – Hidroelectra Rm. Vâlcea _-_
Flacăra Horezu – Unirea Păuşeşti Măglaşi _-_
AS Şirineasa – Lotru Brezoi _-_
* se dispută la Ioneşti
Dinamo 2007 Rm. Vâlcea – Olteţul Zătreni _-_
Voinţa Orleşti – CSM Drăgăşani _-_
FC Băbeni – Damila Măciuca _-_