Jucătoarele de la SCM Rm. Vâlcea, visătoare. Măgura Cisnădie a învins cu 35-34

În partida de duminică, Măgura Cisnădie (locul 5 în campionat) a dominat SCM Rm. Vâlcea (locul 3). O posibilă explicaţie ar putea fi aceea că multor jucătoare de la noi li se apropie de final contractele şi acestea se gândesc deja la vacanţe. La pauză, echipa antrenată de Florin Pera a intrat cu un gol avantaj (20 – 19).

Tehnicianul a încercat să le bage în priză pe jucătoare şi, câteva minute, a funcţionat strategia lui. Spre finalul meciului, însă, sibiencele au revenit, iar jucătoarele de la SCM Rm. Vâlcea au devenit din nou visătoare. Drept dovadă, şi numărul mare de goluri primite, în condiţiile în care aveam una dintre cele mai bune apărări din campionat. Partida s-a încheiat cu 35 – 34 în favoarea sibiencelor, care au părut să aibă mai multă luciditate şi au ştiut să gestioneze bine finalul.