Minerul Costeşti a câştigat partida cu Viitorul Şimian, dar retrogradează

Minerul Costeşti a câştigat partida de duminică, din Zăvoi, cu Viitorul Şimian, dar retrogradează, din păcate. Echipa coordonată de primarul Toma Peştereanu, Marius Vlădoi şi Sergiu Holtei i-a învins pe mehedinţeni cu 4-3, numai că, fiind vorba despre un meci acasă, mai avea nevoie de un punct pentru a rămâne în Liga a III-a. Şansa de depăşire cu brio a barajului s-a irosit în primele 45 de minute, încheiate cu 1-3 în favoarea oaspeţilor și în care arbitrajul a fost ostil, inexplicabil, gazdelor. În repriza a doua, minerii s-au dezlănţuit şi au înscris 3 goluri, unul mai frumos ca altul, însă a fost prea târziu. Minerul Costeşti a avut ghinion, pur şi simplu, cu toate eforturile lui „Ţeţe”, ale lui Radu, Traşcă şi ale celorlalţi jucători.