Flacăra Horezu şi Cozia Călimăneşti au remizat într-o partidă disputată pe terenul formaţiei din staţiune

Miercuri, 21 iulie, la Călimăneşti, Cozia a primit vizita formaţiei de Liga a III-a Flacăra Horezu, aflată în căutări pentru stabilirea lotului pentru sezonul viitor. Vasile Ilinca a avut la dispoziţie aproape întreg lotul, cu excepţia jucătorilor accidentaţi. S-a întors şi Barbu. La oaspeţi, a lipsit antrenorul Narcis Enăchescu. Unul din jucătorii de bază, Marian Ion, a văzut meciul de pe margine. Noii veniţi, Sporea, Georgescu, au fost pe teren. Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Ileana a deschis scorul în minutul 75 şi a adus-o pe Cozia în avantaj. ”Olarii” au egalat în minutul 90, prin antrenorul secund, Raul Nistor. Sâmbătă, Cozia nu va juca. Probabil la finele săptămânii viitoare. Nu e stabilit adversarul. Pe 4 august, Alexandru Ştefan şi compania îşi vor măsura forţele cu altă echipă de Liga a III-a, Viitorul Dăeşti. Flacăra are miercuri, pe 28 iulie, meci oficial, în Cupa României, pe fostul stadion Oltchim, cu Sparta Rm. Vâlcea.