Volei

DJST a organizat Cupa „1 Decembrie” în Sala „Capela”

margarit indicatiiDe Ziua Naţională a României, în Sala „Capela”, s-a desfăşurat ediţia 2011 a Cupei „1 Decembrie” la volei. Competiţia organizată de Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret şi Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân” s-a bucurat de prezenţa a patru echipe. Este vorba despre CSM Câmpulung, LPS Slatina, CS CET Govora şi CNMB Rm. Vâlcea.
Din partea DJST, la festivitatea de premiere a formaţiilor participante, alături de preşedintele CS CET Govora, Cito Drăgan, antrenorii Nicoleta şi Marius Mărgărit, a fost prezent şi inspectorul Bogdan Marinescu. De precizat este că premiile ce au constat în diferite sume de bani, în funcţie de locul ocupat în clasamentul final, au fost oferite de instituţia condusă de Paul Dinu.
„A fost un turneu foarte bun, la care au participat echipe talentate. Toate meciurile au fost frumoase şi au cuprins numeroase faze spectaculoase, de care s-au putut bucura spectatorii prezenţi în Sala „Capela”. M-am bucurat pentru faptul că am avut destul de mulţi susţinători ai voleiului vâlcean în sală. Cupa „1 Decembrie” este o competiţie de tradiţie, care a fost organizată în fiecare an, în apropierea Zilei Naţionale a României”, a precizat directorul adjunct al CNMB, Marius Mărgărit. Iată ordinea echipelor în clasamentul final: 1. CS CET Govora, 2. CNMB, 3. CSM Câmpulung şi 4. LPS Slatina. (O.D.)