Dăești, învinsă la Alexandria

Viitorul Daești continuă să tremure pentru locul secund. Vineri, 22 aprilie, vicelidera din Seria a VI-a a anulat victoria din etapa precedentă, cu Colonești. Formația din Fedeleșoiu a pierdut la Alexandria. Partida s-a încheiat la scorul de 2-1 pentru gazde. Toate golurile s-au marcat în prima repriză. Teleormănenii au trecut la conducere după doar câteva secunde de la fluierul de început al confruntării. Sîrbu i-a adus în avantaj. La jumătatea reprizei s-a făcut 2-0. Mar a punctat pentru Alexandria. Imediat, în minutul 28, vâlcenii au redus din diferență, dintr-o lovitură de pedeapsă. Pîrvu a marcat. A fost ultima reușită a meciului. Victoria o apropie pe Alexandria la două puncte de Dăești. Viitorul tremură pentru locul secund. În celălalt joc din play-off, Slatina a câștigat la Colonești cu 2-0. Ambele goluri au fost marcate pe final de reprize, în minutele 45 și 90+3.