Fără categorieDiverseHandbal

Colegiul Tehnic Energetic a câştigat Cupa Mărţişorului la handbal feminin

La mijlocul acestei săptămâni, în sala de sport a liceului Energetic a avut loc Cupa Mărţişorului la handbal feminin, care a fost dedicată elevelor de gimnaziu, din clasele V-VIII. Deşi iniţial şi-au anunţat prezenţa la această competiţie mai multe echipe, până la urmă, la startul turneului s-au prezentat doar patru. Cupa Mărţişorului a fost adjudecată de către elevele de la Energetic, pregătite de Stăncuţa Guiu şi Ionel Gheorghe. În finală, acestea au jucat cu echipa ce a reprezentat Şcoala Gimnazială „Tudor Vladimirescu” din Drăgăşani, de care se ocupă profesorul Gheorghe Nicolăescu. Partida s-a încheiat la scorul de 18-7 în favoarea gazdelor de la Energetic. Locul 3 a fost ocupat de Colegiul Naţional „Mircea cel Bătrân” (formaţie pregătită de profesoara Maria Mihai), iar pe 4 s-a situat Şcoala Generală Nr. 10 (profesor George Corendea). Cupa Mărţişorului a fost organizată de Colegiul Tehnic Energetic, în colaborare cu Direcţia Judeţeană pentru Sport şi Tineret, dar şi cu AJSPT, care au premiat echipele cu diplome, medalii şi plachete. (S.S.)