Volei

Bobo Dârnescu: „Meciul băieţilor de la Vartex a fost spectaculos şi de un înalt nivel tehnic”

Darnescu Bobo ian 2010 (1)Pe 15 octombrie, în Sala „Capela” din cadrul Colegiului Naţional „Mircea cel Bătrân”, echipa lui Adrian Panduraşu a întâlnit CS Torpi Târgu Mureş, într-o nouă partidă a Diviziei A2 de volei masculin. Sportivii de la Vartex CNMB au făcut un meci foarte bun, reuşind astfel să obţină prima victorie din sezonul actual. Vâlcenii au pierdut doar setul 1 la 19 puncte, iar apoi au câştigat seturile 2, 3 şi 4 cu scorurile de 25-21, 25-19 şi 25-23.
La finalul partidei, Bobo Dârnescu, directorul sportiv al CS Vartex CNMB, şi-a exprimat punctul de vedere cu privire la evoluţia generală a echipei.
„Doresc să precizez că CS Torpi Târgu Mureş este gruparea favorită la câştigarea seriei noastre, fiind o fostă formaţie de Divizia A, care a retrogradat anul trecut. Din punctul meu de vedere, meciul de 98 de minute din Sala „Capela” a fost spectaculos şi de un înalt nivel tehnic, remarcându-se întreaga echipă alcătuită din Adrian Panduraşu, Câţu Stina, Cătălin Silvilescu, Edi Moţăţăianu, Ştefan Ivănuş, Nicolae Şerban, Cătălin Mihăescu, Florin Mărgărit şi Cristi Eftimie. Vreau să vă mai spun că partida a fost condusă de doi arbitri divizionari din Sibiu, care au făcut o treabă foarte bună. Este vorba despre fraţii Ion şi Sorin Vasiu. În continuare, ne pregătim pentru următorul joc, ce va avea loc în deplasare, la CS Chimszed Cluj”, ne-a declarat Bobo Dârnescu. (O.D.)