Victorie chinuită a formaţiei lui Tică Nistor

Progresul Măldăreşti a continuat seria rezultatelor pozitive şi în această rundă când victime i-au căzut băieţii de la AS Bărbăteşti. Formaţia lui Tică Nistor s-a impus cu scorul de 3-2, însă la fel de bine ar fi putut pierde meciul. Oaspeţii au condus cu 1-0 , rezultat consemnat şi la pauza dintre reprize. Progresul a reuşit totuşi să redreseze situaţia, a egalat şi apoi a preluat chiar şi conducerea. Tot efortul şi l-au anulat, marcând în propria poartă golul egalizator al echipei din Bărbăteşti. Aşa că au suferit până spre final. Cu aproximativ un sfert de oră înainte de ultimul fluier al arbitrului, au avut şansă şi au marcat golul victorios, astfel că se menţin pe podiumul seriei a III-a.