FC Băbeni continuă cursa de urmărire a liderului

Tinerii lui Eugen Roşu au confirmat încă o dată, dacă mai era nevoie, că locul pe care-l ocupă în acest moment, între echipele fruntaşe ale seriei, nu este întâmplător. FC Băbeni a avut în această etapă o deplasare grea, la Minerul Costeşti, o echipă experimentată, venită din eşalonul de elită judeţean. Exista posibilitatea unui eşec, însă băbenarii au abordat cu încredere meciul, astfel că au reuşit să se impună cu scorul de 3-1 la finalul celor 90 de minute de joc. Le-a fost mai greu până au înscris primul gol. Au deschis scorul abia în minutul 42. În partea secundă şi-au majorat avantajul, a venit şi golul de 3-0, gazdele reuşind să reducă din handicap pe final de meci. Toate reuşitele echipei din Băbeni i-au aparţinut lui Dumitru. Antrenorul Eugen Roşu speră ca acesta să-şi ajute echipa şi în meciul următor, când FC Băbeni va întâlni o altă grupare de primele locuri, Progresul Măldăreşti.