Arbitraj contestat la Căzăneşti

• echipa lui Mihai Ilinca a câştigat meciul cu UT Goleşti şi a terminat turul pe podiumul Seriei I

Partida dintre AS Căzăneşti şi Unirea Tricolorul Goleşti s-a terminat cu victoria la limită a echipei gazdă, care a reuşit să se menţină astfel pe podiumul Seriei I. În prima repriză, Cosmin Bălan de la AS Căzăneşti a spart gheaţa atunci când a marcat pentru 1-0, scor ce s-a menţinut până la finalul primei jumătăţi de meci. În cea de-a doua parte a întâlnirii, nici una din cele două formaţii nu a reuşit să mai concretizeze vreo acţiune de atac, iar scorul final al confruntării a fost acelaşi ca la sfârşitul primei reprize. „Din păcate, am avut foarte multe ocazii şi ratări, iar ceva mai târziu, spre finalul meciului, cei de la UT Goleşti au avut şansa să ne egaleze, însă portarul nostru şi-a dovedit valoarea şi ne-a salvat. Pe parcursul partidei a fost şi o fază în care jucătorii noştri au reuşit să puncteze pentru a doua oară, dar arbitrul de centru a anulat golul pe motive de ofsaid, chiar dacă iniţial nu făcuse acest lucru.

Centralul a fost influenţat de un tuşier, care a arătat de foarte multe ori ofsaid, atunci când chiar nu era cazul, atât la acţiunile echipei noastre, cât şi la acţiunile celor din Goleşti”, a declarat Mihai Ilinca, delegatul grupării din Căzăneşti. (O.D.)