Viorel Ciofâcă are mari probleme existenţiale şi de atitudine

Am constatat că, mai nou, antrenorul echipei Posada Perişani, Viorel Ciofâcă este foarte şifonat de telefoanele ziariştilor care doresc informaţii fie despre echipa din liga a IV-a pe care o antrenează, fie despre juniorii republicani ai CSM-ului. De cele mai multe ori când este contactat face sarcina jurnaliştilor destul de dificilă, probabil şi din cauza unor pahare trase în plus la mufă, iar uneori este chiar imposibil să obţii două fraze coerente de la el. Ultima oară, frustrat din cine ştie ce motiv, Ciofâcă a trecut la lucruri şi mai josnice, la bălăcăreli şi înjurături vulgare, deşi ziarul nostru nu l-a deranjat niciodată, ba din contră, l-a sprijinit în toată activitatea sa. În fine, deşi are un antrenor pe care începem să nu mai dăm doi lei din cauza caracterului, Posada a reuşit să învingă, sâmbătă, în deplasare, echipa antrenată de Gabi Mangalagiu, Cozia Călimăneşti.

În prima repriză, ambele grupări au reuşit să marcheze câte un gol, gazdele prin Mogoşanu, iar oaspeţii prin Pufu. Astfel, la finalul primei jumătăţi a partidei, scorul s-a oprit la 1-1. Conform opiniei antrenorului formaţiei din Călimăneşti, arbitrajul a fost cu mult sub nivelul jocului şi le-a permis jucătorilor de la Posada să tragă de timp în cea de-a doua parte a meciului. „Din timpul total de 45 de minute s-au jucat în a doua repriză doar vreo 20”, a adăugat Gabi Mangalagiu. Toate aceste lucruri i-au fost benefice grupării din Perişani, care a obţinut o lovitură de la 11 metri, ce a fost executată şi transformată de către Brozbă. Aşadar, scorul final al întâlnirii s-a oprit la 2-1 pentru formaţia oaspete. (O.D.)