Meci cu cinci eliminaţi la Budeşti

• atât Conexin, cât şi Olteţul Zătreni s-au arătat nemulţumite de arbitraj

Partida de la Budeşti, dintre Conexin Runcu şi Olteţul Zătreni nu părea a fi mai mult decât  simplă întâlnire de campionat, între două echipe, e adevărat, ameninţate cu retrogradarea. Formaţia susţinută de Pantelică Anghelescu n-a fost, totuşi, implicată în prea multe clinciuri în acest campionat şi tocmai de aceea nu ne aşteptam vreun moment ca jocul cu Olteţul Zătreni să degenereze. Atmosfera a fost, însă, încă din primele minute, destul de tensionată, asta pentru că fiecare dintre cele două grupări îşi dorea victoria. Până la urmă s-a întâmplat ca Olteţul Zătreni şi Conexin Runcu să-şi împartă punctele puse în joc. Deşi au reuşit să deschidă scorul, prin Cosmin Cârstea, menţinându-se în avantaj până la pauză, gazdele nu au mai putut opune rezistenţă şi în partea secundă când Olteţul a restabilit egalitatea, scor 1-1, prin Claudiu Cosmescu.

S-a jucat în continuare pe contre, dar nici una dintre echipe nu a mai reuşit să marcheze. La final, ambele grupări şi-au arătat nemulţumirea vizavi de prestaţia centralului Ciucă, apreciind faptul că acesta a scăpat jocul din mână. Jucătorii de la Conexin au fost dezamăgiţi pentru faptul că centralul nu le-a acordat două lovituri de pedeapsă, în timp ce formaţia din Zătreni l-a acuzat pe arbitru că i-a lăsat pe adversari să practice un joc dur. De la toate acestea a pornit şi bătaia dintre jucători, din ultimele minute ale meciului, schimb de pumni în urma căruia au fost eliminaţi trei jucători de la gazde şi doi de la oaspeţi. Pentru Conexin vor lipsi în etapa viitoare Pătraşcu, Opriţa şi Voican, în timp ce de la Olteţul Zătreni vor absenta Cercel şi Adrian Vîlcu. (N.C.)