La Lăpuşata se ştie cine e echipa cea mai tare!

• Inter a făcut scor cu Piovra (5-0)

Derbiul local al comunei Lăpuşata s-a terminat cu victoria clară a Interului, care s-a impus la o diferenţă categorică. La începutul primei reprize, fotbaliştii de la Piovra s-au descurcat destul de bine, au avut chiar şi două ocazii importante, pe care însă le-au ratat. A urmat apoi o perioadă în care interiştii au preluat conducerea şi apoi au dominat în mod clar meciul, doar în prima jumătate a partidei, aceştia reuşind să puncteze nu mai puţin de patru goluri. La pauză, s-a consemnat astfel scorul de 4-0 pentru Inter, asta pentru că cei de la Piovra nu au reuşit să marcheze nici un gol. Nici în cel de-al doilea mitan lucrurile nu s-a schimbat, singurii care au înscris fiind tot fotbaliştii de la Inter, numai că în această repriză au marcat doar un singur gol (5-0).

La final, reprezentantul grupării Piovra Lăpuşata, Dumitru Udrea, s-a arătat foarte nemulţumit de evoluţia jucătorilor, dar în special de prestaţia portarului. „Nu ştiu cum este posibil ca după primele 15 minute, când consider că ne-am descurcat destul de bine, ba chiar am avut câteva ocazii, pe care din păcate le-am ratat, să ajungem să pierdem în acest hal. Oricum, o parte din vină o are şi portarul echipei, din cauza căruia am primit patru din cele cinci goluri”, a adăugat Dumitru Udrea. (O.D.)