Posada, aproape de a detrona liderul

Dinamoviştii lui Laurenţiu Mustăţea credeau probabil că vor avea meci uşor cu Posada. S-au înşelat. În foame de puncte, formaţia din Perişani a încercat să demonstreze că locul ocupat în acest moment în clasament este mincinos. Debutul de meci i-a surprins, însă, dinamoviştii dovedindu-şi valoarea. Stoica şi Olaru au înscris în primele 20 de minute, astfel că soarta meciului părea decisă. Posada a revenit, însă, în joc, reuşind să reducă din handicap până la pauză. A continuat să spere într-un rezultat bun, reuşind egalarea (2-2) în minutul 60. Deja la acest scor Dinamo era detronată din postura de lideră a clasamentului, în condiţiile în care CSM II n-a întâmpinat nici o problemă la Zătreni.

Văcaru s-a dovedit, însă, a fi providenţial pentru formaţia sa, reuşind să marcheze în minutul 86, după o gafă a portarului Posadei, şi astfel să aducă cele trei puncte grupării lui Laurenţiu Mustăţea. Au fost şi câteva nemulţumiri ale ambelor părţi legate de prestaţia centralului partidei. Gazdele au susţinut că au avut două penalti-uri care trebuiau acordate, în timp ce oaspeţii au cerut o eliminare a lui Ilie Sporea. (N.C.)