„Ne cerem scuze public că i-am executat cu stil pe nemuritorii din Drăgăşani”

Dinamo 2007 Rm. Vâlcea – CSM Drăgăşani 6-5

* după meciul mare pe care echipa sa l-a făcut cu fosta lideră a Ligii a IV-a, patronul Laurenţiu Mustăţea şi-a permis să facă puţină caterincă de adversari

În sezonul 1999-2000, Foresta Fălticeni intra în istorie prin meciul pe care-l realiza în „Ştefan cel Mare”, acolo unde câştiga cu scorul de 5-4, după ce „câinii” conduceau la un moment dat cu 4-0. La Mihăeşti, Dinamo 2007 Rm. Vâlcea, a realizat un episod similar, doar că, de data aceasta, s-a aflat în postura de învingătoare. CSM Drăgăşani, adversara directă din runda cu numărul 13 a Ligii a IV-a, a făcut o partidă pe care n-o va uita mult timp de-acum încolo, fiind îngenuncheată de „alb-roşii”, într-un stil exemplar. Condusă cu scorul de 4-0 la pauză, trupa patronată de Laurenţiu Mustăţea a reuşit să revină până la final, prin hat-trick-urile semnate de Virgil Tănase şi Cosmin Văcaru, reuşind, cea mai spectaculoasă revenire din ultimii ani. „Îmi cer scuze public că jucătorii mei şi-au permis să-i ciuruiască pe nemuritorii de la CSM Drăgăşani. După o primă repriză dezastruoasă pentru noi, am reuşit să ne revenim şi să terminăm partida ca nişte adevăraţi campioni. Nu victoria în sine e cea mai are bucurie, ci felul în care am câştigat. Să revii de la 4-0 e ceva senzaţional, de care se va vorbi mult timp în fotbalul judeţean. Suntem un fel de Foresta Fălticeni”, ne-a spus Laurenţiu Mustăţea.