Viitorul Dăeşti, victorie la indigo în cel de-al doilea meci din Liga a III-a

Sâmbătă, 31 august, nou-promovata Viitorul Dăeşti a disputat cel de-al doilea meci din Liga a III-a. Formaţia pregătită de Gabi Mangalagiu a jucat tocmai la Cermei, cu Lunca-Teuz, din localitate. Vâlcenii au făcut din nou un joc bun, demonstrând că succesul din prima etapă nu a fost întâmplător. Viitorul a câştigat confruntarea cu scorul de 4-2. Nou-promovata din Vâlcea a început în forţă partida. Dima a deschis scorul la Cermei după doar 10 minute de joc. A fost primul său gol în Liga a III-a. Imediat, la diferenţă de un minut, Robert Pîrvu a dublat avantajul Viitorului. 2-0 s-a dovedit periculos. Până la pauză, gazdele au redus din handicap prin Burlă, apoi, în primele minute din repriza secundă, au egalat prin Matiş. La fel ca şi în prima etapă, cu CS Hunedoara, finalul a aparţinut dăeştenilor, care au revenit la timonă, prin golul vârfului George Neacşu, iar în minutul 84 au închis tabela la scorul de 4-2. Paşoi şi-a trecut, de asemenea, numele pe lista marcatorilor, după o centrare din corner a juniorului Andrei Dima. A fost o victorie la indigo cu cea din prima rundă. În următoarea etapă, campioana en-titre a Superligii vâlcene va juca, pe teren propriu, cu CSM Cetate Deva, formaţie pregătită de Ştefan Nanu.
La Cermei, Mangalagiu, Giurcă şi Geantă s-au bazat pe jucătorii: Marinoiu – Vasile, Ionuţ Săraru, Iordache, Leo Săraru, Dima, Rizea, Pîrvu, I. Marian, Neacşu şi Costea. Au mai jucat: Paşoi, Talpoş şi Bucei. (S.S.)