Atletico Goleşti a câştigat prima ediţie a Cupei ”Fiii satului”

Duminică, 1 septembrie, pe terenul de la Vătăşeşti s-a desfăşurat prima ediţie a competiţiei de fotbal ”Fiii Satului Goleşti”. De buna desfăşurare a turneului s-a ocupat Gheorghe Mosor. Au participat şase echipe, formate din tineri din localitate, respectiv Galaxi, Atletico Goleşti, FC Ircă, Atletico Popeşti, Ştiinţa Blidari şi Viitorul Blidari. Întrecerea a fost câştigată de echipa lui Alex Ghionoiu, Atletico Goleşti, care, în finala mare a întrecerii de la Vătăşeşti, s-a impus cu scorul de 5-0 în faţa celor de la FC Ircă. În lupta pentru locul 3 au intrat Viitorul Blidari şi Galaxi. Mai buni au fost cei de la Viitorul Blidari, care au câştigat confruntarea cu scorul de 2-1. La festivitatea de premiere a fost prezent şi preşedintele Consiliului Judeţean Vâlcea, Costi Rădulescu. (S.S.)