Viitorul Budești a câștigat o repriză cu Mădulari. Ionuț Săraru, decisiv la Budești. A venit de pe bancă și a dat trei goluri în 20 de minute

CS Mădulari a trăit periculos la Budești. Gazdele au reușit să deschidă scorul la jumătatea primei reprize, dintr-un penalti transformat de Marian Mătăsaru. Formația coordonată de Tică Negrescu, formată, în mare parte, din jucători tineri, a mai avut și alte ocazii de a majora diferența. A intrat, însă, la pauză, cu avantajul minim. Tabela s-a schimbat din nou în minutul 60. Arbitrul Răzvan Mosor a acordat al doilea penalti din acest meci, de această dată oaspeților, pentru jucarea mingii cu mâna. Lovitura de pedeapsă a fost transformată de Leo Săraru. Fratele său mai mare, fundaș de meserie, intrat pe teren în partea secundă, a decis soarta partidei în ultimele minute. A venit de pe bancă și s-a dus direct în suprafața de poartă adversă. A marcat de trei ori, o dată cu o execuție spectaculoasă, din voleu, direct la vinclu. CS Mădulari s-a impus cu 4-1. Are maxim de puncte după două etape, în condițiile în care nu dispune de tot lotul. Alin Bucei are intindere la inghinali, George Stanciu a făcut un RMN la genunchi și așteaptă rezultatul, iar Bobi Mihăilă se recuperează după operația suferită în urmă cu șapte luni. Va fi pe teren spre sfârșitul turului. În etapa următoare, Mădulari primește vizita celor de la Foresta Malaia, iar Budești pare să aibă o misiune imposibilă pe terenul Coziei Călimănești.