Liga 6Fotbal

Un jucător de 15 ani de la Olanu și-a făcut cadou în preziua aniversării un… hattrick!

Nou-înființata ACS Olanu are un parcurs fără greșeală în Seria Nord a Ligii a VI-a. Sâmbătă după-amiază și-a trecut în cont al optulea succes. A fost o victorie la scor de tenis pe terenul celor de la Oteșani. În lipsa unui autocar, 17 mașini pline cu suporteri au făcut deplasarea pentru a fi alături de favoriți. Robert Matei și colegii săi i-au răsplătit. 0-6 a fost la final. Prezența jandarmilor la teren i-a împiedicat pe ”ultrașii” din Olanu să-și ”expună” arsenalul de fumigene.

”Americanu`” Alex Oprea a fost ”deschizător de drumuri” în acest meci. Golul său din primele minute a fost, însă, singurul al primei reprize. După pauză, oaspeții s-au desprins. Juniorul Antonio Matei (15 ani) și-a făcut singur un cadou frumos cu ocazia aniversării. A marcat trei goluri pentru Olanu cu doar o zi înainte să împlinească 16 ani. Antonio a fost rezervă. A intrat în partea secundă pe teren. Radu Monceanu a mai înscris o ”dublă” pentru lideră, care a avut mai multe motive de sărbătoare la final. Victoria i-a fost dedicată juniorului Antonio Matei, dar și antrenorului principal Mihai Matei, a cărui aniversare este luni, 7 noiembrie. La mulți ani, sărbătoriților!