Trupa pregătită de Mihai Ciobanu continuă lupta pentru locul secund

MONTANA IZV. RECE – RAPID STOENEŞTI 2-5

La finele săptămânii trecute, Rapid Stoeneşti s-a întors victorioasă din deplasarea de la Vaideeni, unde elevii lui Mihai Ciobanu au înfruntat echipa locală, Montana Izv. Rece. Fotbaliştii din comuna primarului Gheorghe Dumbravă s-au impus cu 5-1 (după 3-0, la pauză), golurile învingătorilor fiind înscrise de Alexandru Ucă, Cristian Onelă (3) şi căpitanul Robert Dumitraşcu. „Teoretic, era un meci fără probleme pentru noi, dar am deschis scorul puţin cam târziu faţă de cum ne-am imaginat, prin minutul 31.

Ulterior, ne-am descătuşat şi am obţinut o victorie totuşi lejeră. Ne aflăm în continuare în lupta pentru locul secund, pentru care ne duelăm cu alte trei echipe. Între locurile 2 şi 5, diferenţa de puncte este foarte mică, aşa că fiecare dintre cele patru formaţii are şansa ei. Cea care va fi mai norocoasă şi mai inspirată va deveni vicecampioană la final. În ceea ce priveşte locul 1, cred că FC Păuşeşti Otăsău a scăpat deja în câştigătoare, are un avans consistent de puncte şi nu are cum să se mai împiedice de trei ori în cele şase etape care au mai rămas de jucat până la final”, a spus antrenorul echipei Rapid Stoeneşti, govoreanul Mihai Ciobanu.  (N.C.)