Tripleta de ”aur” de la Pietrari, şapte goluri într-un meci

Viitorul Pietrari a făcut uitată înfrângerea din runda precedentă, de la Mihăeşti. La revenirea pe teren propriu, Pietrari a câştigat fără dubii duelul cu Lăpuşata. A fost 7-0 pentru trupa primarului Nicuşor Moraru. ”Tripleta de aur”, Roşianu-Pripor-Mogoşan, şi-a pus amprenta pe acest succes. Poliţiştii Alin Roşianu şi Cătălin Pripor au marcat cinci goluri (4 – Roşianu şi unul Pripor). Mogoşan a fost autorul unei duble. Golul de 3-0 a fost din penalty. A fost doar 2-0 la pauză. După primirea celor două goluri, oaspeţii au rămas în inferioritate şi în 10 nu au mai putut ţine piept adversarilor. Viorel Tănăsescu a fost eliminat în minutul 36 pentru oprirea unei situaţii clare de înscriere a unui gol prin fault.