SUPERLIGA
Clasament la finele sezonului regulat
1. Posada Perişani 20 17 3 0 89- 20 54p.
2. Viitorul Dăeşti 20 17 1 2 83- 16 52p.
3. Flacăra Horezu 20 15 1 4 82- 26 46p.
4. Voinţa Orleşti 20 10 5 5 57- 36 35p.
5. Cozia Călimăneşti 20 9 4 7 52- 43 31p.
6. FC Băbeni 20 8 4 8 57- 44 28p.
7. Unirea Tomşani 20 7 4 9 54- 75 25p.
8. CS Mădulari 20 6 1 13 46- 69 19p.
9. FC Păuşeşti Otăsău 20 3 4 13 36- 87 13p.
10. Minerul Costeşti 20 2 1 17 33- 91 7p.
11. Lotru Brezoi 20 2 0 18 20-102 6p.
SUPERLIGA / PLAY-OFF / (LOCURILE 1-6 DIN SEZONUL REGULAT)
Etapa I
• Vineri, 14 aprilie:
Posada Perişani – FC Băbeni (Ora 18.00)
Arbitri: Căt. Buşi – Mădălina Mazilu, Simona Sima; Observator: C. Ariciu.
• Sâmbătă, 15 aprilie:
Viitorul Dăeşti – Cozia Călimăneşti (Ora 11.00)
Arbitri: Alin Croitoru – Ov. Dorobanţu, I. Zaharioiu; Observator: Gh. Nicolae.
Flacăra Horezu – Voinţa Orleşti (Ora 11.00)
Arbitri: Iuliana Demetrescu – Alex. Mihăilă, M. Truţă; Observator: V. Busuioceanu.
Clasament
1. Posada Perişani 20 17 3 0 89- 20 54p.
2. Viitorul Dăeşti 20 17 1 2 83- 16 52p.
3. Flacăra Horezu 20 15 1 4 82- 26 46p.
4. Voinţa Orleşti 20 10 5 5 57- 36 35p.
5. Cozia Călimăneşti 20 9 4 7 52- 43 31p.
6. FC Băbeni 20 8 4 8 57- 44 28p.
Etapa a II-a
• Miercuri, 19 aprilie:
Cozia Călimăneşti – Posada Perişani (Ora 18.00)
Voinţa Orleşti – Viitorul Dăeşti (Ora 18.00)
FC Băbeni – Flacăra Horezu (Ora 18.00)
Etapa a III-a
• Vineri, 21 aprilie:
Posada Perişani – Voinţa Orleşti (Ora 18.00)
• Sâmbătă, 22 aprilie:
Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu (Ora 11.00)
FC Băbeni – Cozia Călimăneşti (Ora 12.00)
SUPERLIGA / PLAY-OUT / (LOCURILE 7-11 DIN SEZONUL REGULAT)
Etapa I
• Vineri, 14 aprilie:
CS Mădulari – Lotru Brezoi (Ora 17.00)
Arbitri: Seb. Lăstun – Ramona Bălteanu, Mar. Glodeanu; Observator: T. Stuparu.
• Sâmbătă, 15 aprilie:
FC Păuşeşti Otăsău – Minerul Costeşti (Ora 11.00)
Arbitri: Iulian Mihai – Ad. Chebar, Costin Miron; Observator: D. Preoţescu.
Unirea Tomşani – Stă
Clasament
1. Unirea Tomşani 20 7 4 9 54- 75 25p.
2. CS Mădulari 20 6 1 13 46- 69 19p.
3. FC Păuşeşti Otăsău 20 3 4 13 36- 87 13p.
4. Minerul Costeşti 20 2 1 17 33- 91 7p.
5. Lotru Brezoi 20 2 0 18 20-102 6p.
Etapa a II-a
• Sâmbătă, 22 aprilie:
Lotru Brezoi – Unirea Tomşani (Ora 11.00)
• Duminică, 23 aprilie:
Minerul Costeşti – CS Mădulari (Ora 11.00)
FC Păuşeşti Otăsău – Stă