Sică Bălțățeanu, folha seca, de la 30 de metri. Tilioiu, hattrick pentru Otăsău

FC Păușești Otăsău are trei victorii în trei meciuri. I-a rămas și o partidă restantă, cu Alunu. Cel mai recent succes a fost înregistrat sâmbătă. Elevii lui Robert Olaru au primit vizita celor de la Atletic Drăgășani, echipă care venea după două victorii. Gazdele au câștigat confruntarea cu 6-1. Primul gol a fost și cel mai spectaculos. L-a înscris Sică Bălțățeanu, în minutul 15. A fost un folha seca, un șut nepregătit, de la peste 30 de metri, direct în interiorul plasei laterale, care a încântat asistența. Oaspeții au protestat, considerând că arbitru întrerupsese jocul, pentru fault, însă ”centralul” a susținut că a lăsat avantaj. Până la pauză, s-a făcut 2-0. Adi Tilioiu a început ”recitalul” în minutul 34. ”Maricanul” a fost responsabil cu assist-urile, altruist în multe situații. Au avut și drăgășănenii câteva oportunități de a înscrie, pe care nu le-au valorificat.

În partea secundă, în cinci minute, 61 și 66, Tilioiu a punctat de alte două ori și și-a trecut în cont hattrick-ul: 4-0. În minutul 73, Atletic a redus din dinferență. ”Gude” Gavrilescu a marcat pentru 4-1. Confruntarea s-a încheiat la scor de tenis: 6-1. Au mai înscris pentru FCPO: Marian Pătrașcu și Florinel Dumitru.