Saldi Cernişoara a remizat la Lăpuşata

Saldi Cernişoara a remizat în deplasarea de la Lăpuşata (scor 2-2), după un meci disputat în condiţii improprii, pe un teren acoperit integral de apă – aşa cum susţine sponsorul Siliminel Diaconescu. Pentru Saldi au marcat Petcu şi Diaconu. „Când am ajuns la teren, nu mi-a venit să cred cum arăta suprafaţa de joc. La început am crezut că meciul nu se va disputa, pentru că nu exista iarbă, ci doar o baltă mare. Dacă terenul ne-ar fi permis să jucăm fotbal, nu cred că am fi remizat. Adversarii au recunoscut la final că am fost mai buni decât ei. Sunt optimist în ceea ce priveşte meciurile următoare. Am încredere în potenţialul băieţilor mei. În etapa viitoare vom juca cu ALX Port Vale Mateeşti, o echipă faţă de care eu am un respect aparte, pentru că am observat că acolo se lucrează la modul profesionist. Într-un an, cred că la Mateeşti va exista cea mai bună echipă a seriei noastre, pentru că acolo îşi desfăşoară activitatea mulţi tineri talentaţi”, ne-a declarat Siliminel Diaconescu. (L.C.)