S-au stabilit echipele care au acces în sferturi

CUPA ROMÂNIEI – FAZA JUDEŢEANĂ

Miercuri, 26 octombrie, pe şapte stadioane din judeţ, s-au disputat meciurile din cadrul
optimilor de finală ale Cupei României – faza judeţeană, una dintre partide (Voinţa II Orleşti – Minerul Berbeşti) neavând loc deoarece „ortacii” nu s-au prezentat. „Bomba” a explodat la Tomşani, acolo unde Unirea s-a impus cu scorul de 4-2 în faţa celor de la Hidroelectra. Un alt rezultat oarecum neaşteptat s-a consemnat la Drăgăşani, acolo unde liderul Ligii a IV-a a trecut de AS Creţeni printr-un gol marcat în prelungiri, mai precis în minutul 120! Din păcate, s-au înregistrat şi incidente grave, la duelul dintre Experti 2000 Popeşti şi Dinamo 2007 Rm. Vâlcea, arbitrul de centru fiind alergat de oficialii nou-promovatei. În rest, nu s-au consemnat surprize, favoritele reuşind să se califice în faza următoare
Tragerea la sorţi a meciurilor din sferturi, precum şi împerecherea echipelor pentru semifinale, va avea loc luni, 31 octombrie, la sediul AJF Vâlcea. Meciurile din următoarele faze ale competiţiei se vor disputa în primăvara anului viitor.