Fără categorieLiga IV

Romeo Stoian a coborât de pe schiuri și a adus victoria budeștenilor cu Berbești! Tică Negrescu și Așchie ”udă” succesul de la Mateești

”Gașca nebună” de la Budești a obținut duminică, 5 decembrie, a patra victorie consecutivă în eșalonul de elită județean. Viitorul s-a impus în minutul 94, cu 4-3, în deplasarea de la Mateești, cu Minerul Berbești, după ce a fost condusă de trei ori. Gazdele au avut 1-0, 2-1 și 3-2, însă au cedat la pe final. ”Zizel” Mătăsaru a egalat la 1, din penalty, apoi Chelcea a restabilit echilibrul la 2-2. Așchie (Băluță) a marcat pentru 3-3. În prelungirile partidei, Romeo Stoian, care a ajuns la meci in-extremis, direct de pe schiuri, de pe pârtie, de la Rânca, a adus cele trei puncte formației din Budești cu prețul unei accidentări. A suferit o întindere, însă sacrificiul a meritat. Succesul a fost dedicat sărbătoriților din această săptămână: antrenorului-jucător Tică Negrescu, lui ”Țighi” Bîzgan, Așchie (Cătălin Băluță), dar și juniorului Mario Cireașă. Bateria de vin nu o dă Romeo Stoian, eroul Budeștiului din prelungiri, ci ”aniversații” din ultimele zile. La mulți ani tuturor și felicitări pentru rezultate!