OLTEŢUL BĂLCEŞTI – DAMILA MĂCIUCA 0-3

„Olteţul nu este o echipă care să merite să retrogradeze”

* deşi Damila a câştigat categoric, cu 3-0, Lucian Munteanu a avut cuvinte de laudă pentru adversari

Un nou meci, o altă victorie pentru Damila Măciuca. După 10-0 cu Olteţul Alunu, a urmat un nou joc în care formaţia antrenată de Narcis Enăchescu n-a primit gol. Iar de această dată a marcat de trei ori, Olteţul Bălceşti (o echipă în rândul căreia a domnit incertitudinea pentru o perioadă cu privire la prezenţa acesteia în Liga a IV-a) fiindu-i victimă. Prima reuşită a venit cu doar câteva minute înainte de pauză, Voicu marcând deschiderea scorului. În partea secundă, Damila şi-a majorat avantajul, Daniel Comănescu (din penalti) şi Lucian Munteanu punând umărul la victoria cu 3-0 a formaţiei patronată de fraţii Niţu. În ciuda lejerităţii cu care susţin că au câştigat meciul, oaspeţii au avut totuşi cuvinte de laudă la adresa adversarilor. „Olteţul Bălceşti este o echipă bunicică. A mai adus câţiva jucători de la Craiova şi, prin ceea ce a arătat astăzi, consider că nu este o echipă care ar merita să retrogradeze”, a apreciat Lucian Munteanu. • Simona SIMA