Mădălin Bărzăgeanu (AS Mihăeşti) a marcat cel mai rapid gol al campionatului: în secunda 15

AS Mihăeşti a reuşit să rămână în fruntea ierarhiei şi după disputarea celei de-a treia etape din Seria Est a Ligii a IV-a. Formaţia pregătită de Cristi Rădulescu şi Marinel Mazilu s-a impus cu scorul de 4-2 în faţa Forestei Malaia. Practic, meciul a început de la scorul de 1-0 în favoarea gazdelor. Mădălin Bărzăgeanu a înscris după doar 15 secunde de la primul fluier al arbitrului. Oaspeţii au încercat să depăşească acest moment. Au reuşit să restabilească egalitatea în minutul 30. Cătălin Duminică a profitat de o eroare în defensiva celor de la Mihăeşti şi a punctat pentru 1-1, rezultat înregistrat şi la pauză. În partea secundă, ambele formaţii şi-au creat oportunităţi de a înscrie, însă mai pragmatici au fost jucătorii echipei gazdă. Acelaşi Mădălin Bărzăgeanu şi-a adus echipa în avantaj în minutul 50, iar în minutul 77, golgheterul mihăeştenilor, Cosmin Văcaru, a dus scorul la 3-1. În minutul 84 s-a făcut chiar 4-1. Tot Văcaru a punctat, ajungând astfel la 12 goluri pentru AS Mihăeşti în doar patru meciuri jucate. În minutul 85, oaspeţii au redus din handicap. Fundaşul central, Iulian Beleţ, a executat perfect o lovitură liberă. De la 30 de metri a trimis balonul în vinclu: 4-2, rezultat înregistrat şi la final. De menţionat ar mai fi că Foresta nu s-a bazat în acest meci pe cinci dintre jucătorii de bază. Chiar şi în aceste condiţii, a pus probleme liderei şi cu mai multă atenţie, ar fi putut scoate un rezultat bun.

Gazdele le-au dedicat victoria sărbătoriţilor Adi Glăvan şi Puiu Niţulescu

Victoria cu Foresta Malaia i-a păstrat pe cei de la AS Mihăeşti în fruntea ierarhiei Seriei Est a Ligii a IV-a. Au trei victorii din trei meciuri, la fel ca şi Oltul Drăgoeşti, dar un golaveraj mai bun. Mihăeştenii au dedicat acest succes celor doi jucători care, împreună, au sărbătorit aniversarea a ….90 de ani. Este vorba despre Puiu Niţulescu şi de Adi Glăvan. Niţulescu a împlinit sâmbătă, 2 septembrie, 47 de ani, iar luni, 4 septembrie, Glăvan a atins borna 43. Conducerea clubului AS Mihăeşti, Cristi Rădulescu, Marinel Mazilu şi jucătorii echipei le-au transmis „juniorilor” să fie sănătoşi, să rămână cât mai mult pe teren şi să fie precum vinul, tot mai buni odată cu trecerea anilor.