Liga IVFotbal

”Lupu”, dublă pentru Mădulari

CS Mădulari a început cu dreptul luna octombrie. Sâmbătă a obținut al doilea succes stagional. Formația din comuna administrată de Daniel Dimulescu s-a impus cu scorul de 3-1 la Budești. Nu a fost un joc ușor. Gazdele au condus cu 1-0. Formația pregătită de Octavian Marinescu a egalat prin Bogdan Bîrlogeanu. A fost 1-1 și la pauză. În partea secundă, ”Lupu” a mai înscris o dată. A treia reușită a oaspeților a fost un autogol.

”Victoriile aduc victorii. Noi am ratat câteva puncte foarte ușor. A venit meciul cu probleme, de la Băbeni și când intri într-o situație de genul acesta toate jocurile devin dificile. E clar că așteptările vizavi de noi sunt altele, mai ales la eforturile care se fac pentru asigurarea unor condiții foarte bune pentru acest nivel. Lotul e mai bun decât anul trecut, dar trebuie să realizăm că nu joacă numele. Că toți se ambiționează când evoluează împotriva unor echipe cu pretenții. Am avut ocazii și la Budești, dar dacă nu bagi mingea în poartă când trebuie, se pot complica lucrurile. Mai avem și o restanță, putem să mai urcăm în clasament, dar oricum nu suntem acolo unde ne dorim cu toții. Niciun meci nu eu ușor, trebuie să fim concentrați în fiecare etapă”, a spus Octavian Marinescu, antrenorul de la Mădulari, care a și jucat o repriză, la Budești.