Liga a V-a
LIGA A V-A / SERIA I
Rezultatele etapei a XV-a:
Conexin Runcu – AS Căzăneşti 4-1
AS Marlaur – Oltul Dăeşti *) 0-3
*) neprogramat
Minerul Ocnele Mari – Stejarul Vlădeşti 2-2
Unirea Tric. Goleşti – Viitorul Budeşti 3-4
Topologul Galicea – Viitorul Călimăneşti 2-1
Flacăra Valea Mare Băbeni – FC Govora 0-2
Foresta Malaia – a stat
Programul etapei a XVI-a:
FC Govora – AS Căzăneşti _-_
Oltul Dăeşti – Conexin Runcu _-_
Stejarul Vlădeşti – AS Marlaur _-_
Viitorul Budeşti – Foresta Malaia _-_
Viitorul Călimăneşti – Unirea Tric. Goleşti _-_
Flacăra Valea Mare Băbeni – Topologul Galicea _-_
Minerul Ocnele Mari – stă
Clasament
1. Minerul Ocnele Mari 14 10 1 3 47-18 31p. (+10)
2. Conexin Runcu 14 9 3 2 43-21 30p. ( +9)
3. Stejarul Vlădeşti 14 8 4 2 40-15 28p. ( +7)
4. Topologul Galicea 14 8 2 4 33-19 26p. ( +5)
5. FC Govora 14 8 2 4 39-26 26p. ( +5)
6. AS Căzăneşti 14 7 3 4 30-18 24p. ( +3)
7. Foresta Malaia 13 7 1 5 41-26 22p. ( +1)
8. Viitorul Călimăneşti 14 7 1 6 32-38 22p. ( +1)
9. Oltul Dăeşti 14 5 1 8 23-39 16p. ( –5)
10. Viitorul Budeşti 14 5 0 9 31-40 15p. ( –3)
11. AS Marlaur 14 3 2 9 24-37 11p. (–10)
12. Unirea Tric. Goleşti 13 2 2 9 26-59 8p. (–10)
13. Flacăra V. M. Băbeni 14 0 0 14 12-65 0p. (–18)
*) Viitorul Olanu s-a retras din campionat după etapa a III-a, iar toate rezultatele i-au fost anulate
LIGA A V-A / SERIA A II-A
Rezultatele etapei a XV-a:
Victoria Fumureni – Ştiinţa Laloşu 0-2
Alma Lex Drăgăşani – Avântul Amărăşti 6-0
Zorile Scundu – Dinamo Şuşani 1-2
Oltul Ioneşti – Luceafărul Pesceana 1-3
Voinţa II Orleşti – Prima Prundeni 2-2
AS Creţeni – Victoria Ştefăneşti 8-0
CS Guşoeni – a stat
Programul etapei a XVI-a:
CS Guşoeni – Ştiinţa Laloşu _-_
Avântul Amărăşti – Victoria Fumureni _-_
Dinamo Şuşani – Alma Lex Drăgăşani _-_
Luceafărul Pesceana – Zorile Scundu _-_
Prima Prundeni – Oltul Ioneşti _-_
Victoria Ştefăneşti – Voinţa II Orleşti _-_
AS Creţeni – stă
Clasament
1. Dinamo Şuşani 14 11 2 1 36-11 35p. (+17)
2. AS Creţeni 14 11 0 3 47-11 33p. (+15)
3. Alma Lex Drăgăşani 14 9 2 3 55-21 29p. ( +8)
4. CS Guşoeni 13 8 4 1 31-15 28p. ( +7)
5. Luceafărul Pesceana 14 8 1 5 48-42 25p. ( +4)
6. Ştiinţa Laloşu 14 6 4 4 36-29 22p. ( +1)
7. Zorile Scundu 14 6 2 6 40-33 20p. ( –4)
8. Voinţa II Orleşti 14 5 2 7 38-39 17p. ( –4)
9. Prima Prundeni 14 4 3 7 14-33 15p. ( –3)
10. Avântul Amărăşti 14 3 2 9 24-50 11p. (–13)
11. Oltul Ioneşti 14 3 0 11 31-51 9p. (–12)
12. Victoria Ştefăneşti 13 2 2 9 29-48 8p. (–10)
13. Victoria Fumureni 14 2 0 12 13-59 6p. (–18)
LIGA A V-A / SERIA A III-A
Rezultatele etapei a XV-a:
Sportul Genuneni – Flacăra 2005 Horezu 0-0
Viitorul Buneşti – Montana Izv. Rece 3-0
Rapid Stoeneşti – AS Pietrari 3-2
AS Bărbăteşti – Viitorul Rm. Vâlcea *) 3-0
*) neprogramat
Unirea Tomşani – AS 2009 Popeşti 1-3
Păstorul Vaideeni – Forestierul Romani 2-1
Minerul Costeşti – Viitorul Foleşti 4-3
Programul etapei a XVI-a:
Viitorul Foleşti – Flacăra 2005 Horezu _-_
Montana Izv. Rece – Sportul Genuneni _-_
AS Pietrari – Viitorul Buneşti _-_
Viitorul Rm. Vâlcea – Rapid Stoeneşti *) 0-3
*) neprogramat
AS 2009 Popeşti – AS Bărbăteşti _-_
Forestierul Romani – Unirea Tomşani _-_
Minerul Costeşti – Păstorul Vaideeni _-_
Clasament
1. AS 2009 Popeşti 15 12 1 2 34-11 37p. (+16)
2. Flacăra 2005 Horezu 15 11 3 1 45-18 36p. (+15)
3. Păstorul Vaideeni 15 9 2 4 34-22 29p. ( +8)
4. AS Bărbăteşti 15 8 4 3 45-21 28p. ( +4)
5. Sportul Genuneni 15 8 2 5 39-25 26p. ( +2)
6. Minerul Costeşti 15 7 5 3 30-18 26p. ( +5)
7. Unirea Tomşani 15 7 3 5 32-23 24p. ( +3)
8. Viitorul Buneşti 15 7 3 5 26-30 24p. ( 0)
9. Rapid Stoeneşti 15 7 2 6 38-30 23p. ( –1)
10. AS Pietrari 15 5 3 7 39-33 18p. ( –3)
11. Montana Izv. Rece 15 4 1 10 26-42 13p. (–11)
12. Forestierul Romani 15 1 4 10 16-45 7p. (–11)
13. Viitorul Foleşti 15 1 1 13 17-64 4p. (–20)
14. Viitorul Rm. Vâlcea *) 15 0 0 15 10-55 0p. (–21)
*) Viitorul Rm. Vâlcea a fost exclusă din campionat la finele turului şi va pierde toate partidele din retur cu 3-0
LIGA A V-A / SERIA A III-A
Rezultatele etapei a XV-a:
AS Oteşani – Ştiinţa Grădiştea 3-5
Cerna Copăceni – Progresul Măldăreşti 5-4
Măgura Slătioara – Real Cernişoara 3-6
Inter Lăpuşata – Fauru Livezi 0-13
Prim Stroeşti – Experti 2000 Popeşti 1-2
Juventus Roeşti – ALX Port Vale Mateeşti 3-1
Saldi Cernişoara – a stat
Programul etapei a XVI-a:
ALX Port Vale Mateeşti – Ştiinţa Grădiştea _-_
Progresul Măldăreşti – AS Oteşani _-_
Real Cernişoara – Cerna Copăceni _-_
Fauru Livezi – Saldi Cernişoara _-_
Experti 2000 Popeşti – Inter Lăpuşata _-_
Juventus Roeşti – Prim Stroeşti _-_
Măgura Slătioara – stă
Clasament
1. Experti 2000 Popeşti 14 11 3 0 55-20 36p. (+15)
2. Progresul Măldăreşti 14 11 0 3 53-31 33p. (+12)
3. Fauru Livezi 14 9 1 4 48-27 28p. (+10)
4. Juventus Roeşti 14 7 3 4 41-27 24p. ( +6)
5. Ştiinţa Grădiştea 14 7 2 5 40-25 23p. ( –1)
6. Cerna Copăceni 14 7 2 5 37-29 23p. ( –1)
7. ALX P. V. Mateeşti 14 6 2 6 53-34 20p. ( –1)
8. Real Cernişoara 14 6 2 6 28-35 20p. ( –1)
9. Saldi Cernişoara 13 4 2 7 28-39 14p. ( –7)
10. Prim Stroeşti 14 4 1 9 29-46 13p. ( –8)
11. Măgura Slătioara 14 3 3 8 36-51 12p. ( –9)
12. Inter Lăpuşata 13 2 1 10 18-65 7p. (–11)
13. AS Oteşani 14 1 2 11 24-61 5p. (–16)