LIGA A II-A
Rezultatele etapei a XXVI-a
• Sâmbătă, 25 martie:
CS Afumaţi – Dunărea Călăraşi 1-2 (0-1)
Au marcat: Vasile Olariu (89) / Călin Cristea (34), Cristian Puşcaş (46)
CS Mioveni – CS Baloteşti 3-0 (1-0)
Au marcat: Ionuţ Stoica (41), Marius Gălan (80), Marius Staicu (85)
Dacia Unirea Brăila – Chindia Târgovişte 0-2 (0-0)
Au marcat: Liviu Mihai (74), Crinel Stoica (89)
Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Olimpia Satu Mare 3-1 (2-1)
Au marcat: Attila Hadnagy (18, 68), Sebastian Ghinga (37) / Vasile Pop (20)
• Duminică, 26 martie:
Academica Clinceni – Juventus Bucureşti 0-7 (0-4)
Au marcat: Bogdan Chipirliu (2, 11 – penalti, 27, 37, 65, 89), Vasile Buhăescu (85)
• Luni, 27 martie:
FC Braşov – ASU Poli Timişoara 2-0 (1-0)
Au marcat: Andrei Ţugui (31, autogol), Ioan Mera (76, autogol)
Foresta Suceava – CSM Rm. Vâlcea *) 3-0
*) neprogramat; echipa CSM Rm. Vâlcea s-a retras din campionat
Luceafărul Oradea – Unirea Tărlungeni *) 3-0
*) neprogramat; ambele echipe s-au retras din campionat
Metalul Reşiţa – A stat
A stat – UTA Bătrâna Doamnă Arad
Clasament
1. Juventus Bucureşti 23 18 3 2 49-10 57p.
2. FC Braşov 24 14 6 4 40-21 48p.
3. Sepsi OSK Sf. Gheorghe 23 14 5 4 41-22 47p.
4. UTA Bătrâna Doamnă Arad 23 14 3 6 43-25 45p.
5. CS Mioveni 24 13 5 6 33-18 44p.
6. Chindia Târgovişte 23 13 2 8 37-24 41p.
7. Olimpia Satu Mare 23 12 5 6 34-23 41p.
8. Dunărea Călăraşi 23 8 7 8 30-32 31p.
9. Dacia Unirea Brăila 23 9 4 10 24-29 31p.
10. Luceafărul Oradea 24 9 3 12 29-27 30p.
11. Foresta Suceava 23 9 3 11 37-40 30p.
12. CS Afumaţi 23 8 4 11 25-28 28p.
13. Academica Clinceni 23 8 3 12 34-49 27p.
14. ASU Poli Timişoara 24 6 6 12 30-41 24p.
15. CS Baloteşti 23 6 5 12 28-41 23p.
16. CSM Rm. Vâlcea *) 23 4 6 13 16-37 18p.
17. Metalul Reşiţa 23 4 1 18 22-52 13p.
18. Unirea Tărlungeni **) 23 2 5 16 15-48 11p.
*) echipa CSM RM. VÂLCEA s-a retras din campionat după etapa a XXI-a şi va pierde toate meciurile din retur (inclusiv cele jucate) la „masa verde”, cu scorul de 3-0
**) echipa UNIREA TĂRLUNGENI s-a retras din campionat după etapa a XXI-a şi va pierde toate meciurile din retur (inclusiv cele jucate) la „masa verde”, cu scorul de 3-0
ATENŢIE!
• Echipa ŞOIMII PÂNCOTA a fost exclusă din campionat după etapa a XIII-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate.
• Echipa ACS BERCENI s-a retras din campionat după etapa a XVI-a, iar toate rezultatele înregistrate până atunci i-au fost anulate.
IMPORTANT!
• Echipele clasate pe locurile 1 şi 2 vor promova direct în Liga I.
• Echipa clasată pe locul 3 va disputa un baraj (tur-retur) pentru promovare în Liga I, cu echipa clasată pe locul 12 în Liga I.
• Echipa clasată pe locul 16 va retrograda în Liga a III-a
Programul etapei a XXVII-a
• Sâmbătă, 1 aprilie:
Foresta Suceava – Academica Clinceni (Ora 11.00)
Chindia Târgovişte – Metalul Reşiţa (Ora 11.00)
CS Baloteşti – FC Braşov (Ora 11.00)
Olimpia Satu Mare – Juventus Bucureşti (Ora 12.00)
• Duminică, 2 aprilie:
UTA Bătrâna Doamnă Arad – Luceafărul Oradea (Ora 11.00)
• Luni, 3 aprilie:
Dunărea Călăraşi – Sepsi OSK Sf. Gheorghe (Ora 17.00)
Unirea Tărlungeni – CS Afumaţi *) 0-3
*) neprogramat; echipa Unirea Tărlungeni s-a retras din campionat
CSM Rm. Vâlcea – Dacia Unirea Brăila *) 0-3
*) neprogramat; echipa CSM Rm. Vâlcea s-a retras din campionat
Stă – CS Mioveni
ASU Poli Timişoara – Stă