FRF a stabilit programul turului al V-lea al Cupei României

* toate cele 14 meciuri vor avea loc săptămâna viitoare, mai precis marţi şi miercuri, 6-7 septembrie

Marţi, 30 august, Federaţia Română de Fotbal a stabilit programul turului al V-lea al Cupei României Timişoreana – ediţia 2011-2012, ale cărui meciuri vor avea loc săptămâna viitoare, mai precis marţi şi miercuri, 6-7 septembrie.
Cele 14 echipe învingătoare vor evolua ulterior în şaisprezecimi, în compania grupărilor din Liga I. Formaţiile din diviziile inferioare care vor trece de turul al V-lea al Cupei României îşi vor cunoaşte adversarele pe 9 septembrie, la ora 16.00, atunci când va avea loc tragerea la sorţi a duelurilor din şaisprezecimi, la „Casa Fotbalului”.

FC Oltchim Rm. Vâlcea – FC Argeş            _-_

NOTĂ: În caz de egalitate la finele celor 90 de minute regulamentare de joc, se vor disputa două reprize de prelungiri de câte 15 minute fiecare; în cazul în care egalitatea persistă, se va trece la executarea loviturilor de departajare, de la 11 metri.