Echipa Boromir Ind. a câştigat Cupa Adolescentului la fotbal

boromir la cupa primarieiLuni, 13 octombrie, pe baza sportivă din cadrul Colegiului Economic din Rm. Vâlcea, s-au disputat meciurile din semifinalele Cupei Adolescentului la fotbal. Competiţia a fost organizată de Asociaţia Judeţeană Sportul Pentru Toţi şi Primăria Râmnicului. Potrivit afirmaţiilor preşedintelui AJSPT Constantin Vlaşcu, echipa Tic Tac Ostroveni s-a impus cu scorul de 3-1 în faţa jucătorilor de la Raiffeisen Bank, iar formaţia Boromir Ind. a câştigat partida împotriva jucătorilor de la Boby Sport cu scorul de 4-2. Marţi, 14 octombrie, Boby Sport a obţinut victoria în finala mică, învingând cu 3-2 gruparea Raiffeisen Bank. În aceeaşi zi, meciul din finala mare a fost câştigat de sportivii de la Boromir Ind., care au avut o evoluţie foarte bună în meciul cu Tic Tac Ostroveni. Echipa lui George Frântu a câştigat partida cu scorul de 4-3, ocupând astfel primul loc în clasamentul final al competiţiei. Locul secund le-a revenit sportivilor de la Tic Tac Ostroveni, iar pe poziţia a treia s-au clasat jucătorii formaţiei Boby Sport. Componenţii grupării Raiffeisen Bank au fost nevoiţi să se mulţumească doar cu locul 4.
„La finalul Cupei Adolescentului, reprezentanţii AJSPT şi cei ai Primăriei municipiului Rm. Vâlcea au organizat o festivitate de premiere a celor mai bune echipe. Formaţiile clasate pe primele două poziţii au fost răsplătite cu echipamente sportive, cupe, medalii şi diplome. Am avut grijă să premiem şi ocupantele locurilor 3 şi 4, însă acestea au primit doar cupe, medalii şi diplome. De asemenea, am oferit două premii de fairplay, care le-au fost acordate jucătorilor George Frântu, de la Boromir Ind. şi Ionuţ Pârvu, de la Tic Tac Ostroveni”, a declarat Constantin Vlaşcu, preşedintele Asociaţiei Judeţene Sportul Pentru Toţi Vâlcea. (O.D.)